top of page
РУХЛИВІ ІГРИ

                                                                                 Рухливі ігри в дитячому садку.

    Рухливі ігри – важливий засіб виховання дітей дошкільного віку. Правильно підібрані ігри сприяють гармонійному розвитку організму дошкільників. Різноманітні рухи та ігрові дії дітей ефективно впливають на діяльність серцево-судинної, дихальної та інших систем організму, збуджують апетит і сприяють міцному сну.

    Рухливі ігри задовольняють потребу організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду. За допомогою ігор у дошкільнят закріплюються різноманітні вміння і навички основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, рівноваги), розвиваються такі важливі фізичні якості як швидкість, спритність, витривалість.

    Також цінність рухливої гри полягає у тому, що вона викликає позитивні емоції, почуття задоволення, життєрадісність, активність, позитивно впливає на психічний та фізичний розвиток дошкільника.

    Значний вплив мають рухливі ігри на виховання морально-вольових якостей, на розумовий розвиток дитини, допомагають збагатити уявлення про навколишній світ, різні явища природи, розширюють кругозір. Виконуючи різноманітні ролі, імітуючи дії тварин, птахів, комах, діти на практиці застосовують здобуті знання про життя, поведінку, способи пересування цих тварин.

    Рухлива гра – це усвідомлена, емоційна діяльність дітей, спрямована на досягнення умовної ігрової мети.

    Вона має свою структуру:

  • ігровий задум або мета гри;

  • ролі;

  • ігрові дії;

  • сюжет;

  • привила гри.

     Рухливі ігри за ступенем фізичного навантаження бувають великої, середньої і малої рухливості, за характером ігрових дій, - сюжетні та несюжетні, з простими та складними правилами.

    Під час вибору рухливих ігор потрібно враховувати певні вимоги:

1) Ігри добираються відповідно педагогічних завдань. Варто чітко визначити, які вміння і навички у цій грі закріплюються, які фізичні якості розвиваються, яка виховна мета реалізується.

2)  Під час вибору рухливої гри враховується її місце у режимі дня (на ранковій, денній та вечірній прогулянках).

3)  Враховується місце проведення та пора року.

4)  Також потрібно зважати на рухову підготовленість дітей, їх інтереси та уподобання.

     Зміст гри має бути доступний дітям, нагадувати цікаві явища навколишнього життя. Крім цього, рухи, які діти виконують у грі, мають бути добре засвоєні. Під час вибору гри для самостійно-рухової діяльності потрібно зважати на бажання дітей, стать, уподобання.

       Для забезпечення повноцінного розвитку дитини у грі важливо змінювати умови їх проведення, правила та урізноманітнювати способи виконання рухових дій. Дитині цікавіше виконувати новий, навіть складний рух, ніж повторювати давно знайомий.

    Рухливі гри ускладнюються з метою:

 -  забезпечити стійкий інтерес до гри;

 -  вдосконалити рухові вміння і навички;

 -  вирішити різноманітні розвивальні та виховні завдання.

     Ускладнити рухову гру можна:

1)  змінивши форму організації гри;

2)  ускладнивши рухові завдання;

3)  змінивши форму руху;

4)  збільшивши кількість основних ролей;

5)  ввівши нові ролі;

6)  ввівши додаткові основні рухи;

7)  ввівши додаткові правила і т.д.

    Рухливі ігри є найкращим засобом для розвитку у дітей самостійності та організованості, кмітливості та творчості.        Тому вихователю слід активно залучати дітей, особливо старшого віку, до змін варіантів проведення ігор.

   Ігровою діяльністю дітей керує вихователь. Для того, щоб гра служила емоційним засобом фізичного виховання             дітей, вихователь має проводити її з радістю і залюбки.

Для того, щоб зібрати дітей на гру, можна використати:  

  • умовний сигнал;

  • цікаву та яскраву іграшку;

  • закличку;

  • вірші, загадки;

  • сюрпризний момент.

    Потім потрібно познайомити дітей з сюжетом та ходом гри, правилами, показати певні рухові дії.

Наступний етап – це розподіл ролей між гравцями.

                                                           У кожній віковій групі він має свої особливості.                                                                                 

      У молодших групах вихователь спочатку сам виконує роль ведучого, а в ІІ півріччі ІІ молодшої групи призначає дітей на цю роль.

    Наприкінці середньої групи та у старшому дошкільному віці  на роль ведучого діти вже можуть обирати самостійно. Для цього у пригоді їм стають лічилки, жеребкування, розрахунок на «один», «два» і т.д.

     Вихователь стежить за виконанням дітьми правил гри, за якістю виконаних рухових дій. Він має так керувати грою, щоб у ній закріплювались та удосконалювались вміння та навички з основних рухів. Хід рухливої гри слід спрямовувати таким чином, щоб це сприяло розвиткові позитивних якостей. Наприкінці гри підбивають підсумки. Насамперед, слід відзначити тих, хто правильно виконував правила гри та рухові дії, виявляв спритність, виручав однолітків, допомагав, був доброзичливим. Проте не слід вдаватися до зайвої критики дітей за те, що вони були повільними і тому їх піймали.

Найголовніше – це викликати у дитини бажання наступного разу досягти кращих результатів.

      Ігрова діяльність своєю емоційністю захоплює дітей і вони не відчувають втоми. Ось чому вихователь обов’язково сам регулює фізичне навантаження. Активна рухова діяльність має становити 2/3 всього часу і 1/3 витрачається на пояснення, навчання, виправлення помилок.

     Великою мірою гра сприяє розвитку індивідуальних здібностей дитини, допомагає позбутися деяких фізичних вад та психологічних комплексів. Це особливо помітно при порівнянні дітей, які беруть участь у змаганнях, з тими, хто позбавлений такої можливості, або ж ухиляється від них з власної ініціативи.

    Як стверджують одноголосно видатні педагоги всіх часів і народів, дитинство без гри – неповноцінне. Саме тому в наших дошкільних навчальних закладах дедалі більше уваги приділяється фізичному вихованню дітей, рухливим іграм в приміщенні та на свіжому повітрі. Адже дитина повинна зростати не лише розумово довершеною, а й фізично розвиненою, з користю як для себе, так і для всього суспільства.

Рухливі ігри для дітей раннього віку (2-3 роки)

1. Пташки в гніздечку

2. Миші й кіт

3. Діти і вовк

4. По доріжці

5. Переступи через палицю

6. Пташки та автомобіль

7. Дітки маленькі ходять тихенько

8. Горобчики

9. Ведмедик

10. Зайчики та лисичка

11. Не спізнися

12. Сліпий Панас.

1. Пташки в гніздечку

Мета: вчити дітей ходити і бігати врозсип, не наштовхуючись один на одного; привчати їх швидко діяти за сигналом вихователя, допомагати одні іншим.

Хід гри: діти сидять на стільчиках, розставлених в кутках кімнати. Це – гніздечка. За сигналом ведучого всі пташки вилітають на середину кімнати, розлітаються в різні боки, присідають, розшукуючи корм, знову літають, розмахуючи руками-крилами. За сигналом «Пташки, в гніздечка!» діти повертаються на свої місця.

Вказівки до проведення: вихователь стежить за тим, щоб діти-пташки діяли за сигналом: летіли від гніздечка щонайдалі й поверталися тільки до свого гніздечка.

Для гніздечок можна використовувати великі обручі, покладені на підлогу. Це можуть бути і кола, накреслені на землі, в яких діти присідають навпочіпки.

Вихователь вчить дітей бути уважними під час бігу. Діти привчаються поступатися місцем тим, хто біжить назустріч, щоб не зіштовхнутися; акуратно вистрибувати з гніздечок (обручів), контролювати власні рухи, враховуючи загальний темп гри.

2. Миші й кіт

Мета: привчати дітей легко бігати на носках, не наштовхуючись один на одного; орієнтуватися в просторі, змінювати рухи за сигналом вихователя.

Хід гри: діти сидять на стільчиках. Це миші в нірках. З протилежного боку кімнати чи майданчика сидить кіт. Він засинає (заплющує очі), а миші розбігаються по всій кімнаті. Але нарешті кіт прокидається, потягується, нявкає і виходить на полювання. Миші швидко тікають і ховаються в нірках (займають свої місця). Пійманих мишей веде до себе. Коли всі сховаються, кіт ще раз проходить кімнатою, потім повертається на своє місце і знову засинає.

Вказівки до проведення: миші можуть вибігати з нірок тільки тоді, коли кіт заплющить очі й засне, а повертатися до нірок – коли кіт прокинеться і занявкає.

Вихователь стежить, щоб усі діти вибігали і розбігалися щонайдалі від своїх місць.

Нірками, крім стільців, можуть служити дуги для підлізання. Коли миші повертаються назад, вони можуть просто забігти за свій стільчик чи дугу і сховатися, присівши за ними.

3. Діти і вовк

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння бігати у різних напрямках. Розвивати спритність, упевненість.

Хід гри: ділянка або кімната зображують ліс. Діти з вихователем збирають сунички. Дорослий, який зображує вовка, ховається.

Вихователь промовляє:

Ми сунички спілі

У лісі збирали.

На полянках, на горбочках

Смачненькі шукали.

Але раптом гілки хрусь… (пауза).

Діти, діти, поспішайте, вовк за дубом – всі тікайте!

Діти розбігаються, а вовк ловить.

4. По доріжці

Мета: вправляти дітей в ходьбі по обмеженій площині, розвивати відчуття рівноваги, спритності.

Хід гри: вихователь проводить на підлозі дві паралельні лінії (або кладе дві мотузки) завдовжки 2,5-3 м на відстані 35-30 см і каже дітям, що це вузька довга доріжка в лісі,  якою вони підуть гуляти. Іти потрібно дуже обережно. Діти йдуть повільно один за одним, а потім повертаються по ній.

Вказівки до проведення: діти не повинні наступати на лінії чи мотузки, заважати одне одному, наштовхуватись на того, хто йде попереду.

5. Переступи  через палицю

Мета: привчати дітей під час ходьби не човгати ногами, піднімати їх вище. Розвивати вміння переступати через предмети, які трапляються на шляху.

Хід гри: покласти на підлогу посеред кімнати паралельно дві палиці на відстані 80-100 см. Попереду палиць з іншого боку кімнати поставити стілець і на сидіння покласти прапорець.

Дитина стає у 2-3 кроках від палиць обличчям до них. За вказівкою дорослого вона йде по першій палиці, переступає через неї, потім переступає через другу палицю, іде до стільця, бере прапорець, піднімає його вгору і рухає ним. Порухавши, кладе прапорець і повертається на своє місце. Завдання виконує наступна дитина.

Вказівки до проведення: якщо діти швидко і впевнено виконуватимуть вправу, можна її ускладнити: покласти на підлогу паралельно 4-6 палиць або кілька обручів і запропонувати дітям переступати через них.

6. Пташки та  автомобіль

Мета:  вчити дітей  виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати в заздалегідь обумовлене місце. Виховувати  уважність, сміливість.

Хід гри: діти біжать гуртом, як пташки, розвівши руки в боки і помахуючи ними, як крилами. Вихователь стоїть збоку і каже:

Пташечки маленькі, дружно полетіли

Всі літали, всі літали, крильцями махали.

Так вони літали, крильцями махали,

На стежинку сіли, зернятка клювали.

На слова «На стежинку сіли» діти присідають і постукують пальчиками (пташки клюють зернята).

Пташки клюють ще деякий час після закінчення слів вихователя. Потім вихователь, тримаючи в руках обруч, або серсо, як кермо автомобіля, біжить у напрямку до «пташок», промовляючи «бі-бі». Діти тікають від автомобіля і біжать в заздалегідь обумовлене місце кімнати – “гніздечко”.

Роль автомобіля можна доручати дитині або кільком дітям.

Згодом можна запропонувати дітям стрибати, просуваючись уперед, зістрибувати з пеньочків або низької колоди не вище 15см.

7. Дітки маленькі ходять тихенько

Мета: привчити дітей ходити тихо, навшпиньках.

Хід гри: Діти ідуть зграйкою разом з вихователем в одному напрямку. Раптом вихователь каже: „А тепер побачимо, хто з вас уміє ходити тихо-тихо, навшпиньках” (показує, як потрібно йти).

Діти піднімаються навшпиньки і прагнуть пройти якомога тихіше. Вони продовжують йти в тому напрямку, в якому йшли раніше. Потім вихователь непомітно відходить у бік і каже: „А тепер усі біжіть до мене”. Діти біжать до вихователя. Вихователь хвалить тих, хто старанно і добре виконав вправу.

Вказівки до проведення: деякі діти під час ходьби навшпиньках неприродно пригинають голову, втягуючи її в плечі. Їм здається, що вони в цьому випадку тихіше йдуть. Потрібно стежити за цим, вказуючи дітям на помилки і виправляти їх.

Ходьба навшпиньках корисна для фізичного розвитку дитини, оскільки укріплює стопу. Однак не слід втомлювати дітей надмірно тривалими виконаннями цієї вправи. Гра повторюється 3-4 рази.

8. Горобчики

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати врозтіч та у заздалегідь обумовлене місце. Виховувати  уважність, сміливість.

Хід гри: діти-горобчики сидять на стільчиках (у гніздечках) і сплять.

На слова вихователя:

В гнізді горобчики живуть, вранці з сонечком встають.

Діти розплющують очі й голосно співають:

Чик-чирик, чик-чирик, свою пісеньку ведуть.

Після цього діти розбігаються по кімнаті. На слова вихователя: «В гніздо полетіли», – повертаються на місця.

9.  Ведмедик

Мета:  вчити дітей  виконувати рухи згідно зі словами; вчити дітей бігати вроздріб та в заздалегідь обумовлене місце. Виховувати  уважність, сміливість.

Хід гри:  роль ведмедя спочатку виконує  хтось із дорослих:

Якось ми у ліс ходили і ведмедика зустріли

На горбочку він лежав, під ялиночкою спав.

Круг ведмедика ходили, вайлуватого будили,

Прокидайся-но, вставай і маляток доганяй.

Після цих слів «ведмедик» ловить дітей, які тікають.

10. Зайчики та лисичка

Мета:  вчити дітей  виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки тварин, бігати урозтіч та присідати. Виховувати уважність.

Хід гри: діти-зайчики сидять на стільчиках. Осторонь  від них – «лисичка». Вихователь співає:

Сірі зайчики сидять, довгі вушка в них стирчать.

Ось такі вушка, малі сірі вушка.

Діти слухають і, приклавши долоні до вушок, показують, які довгі вушка у зайчиків. Вихователь співає, або промовляє слова:

Бігають зайчата, гарні стрибунята.

Ось такі зайчата, гарні стрибунята!

“Зайчики” вільно бігають по кімнаті.

Під кінець куплета присідають.

Вихователь співає:

В лісі лис ганяє, стрибунят шукає.

Ой біжіть, зайчата, гарні стрибунята!

“Зайчики” тікають, “лисичка” біжить за ними.

11. Не спізнися

Мета: вчити дітей діяти за сигналом швидко, привчати їх орієнтуватися в просторі, розвивати спритність.

Хід гри: вихователь розкладає на підлозі по колу кубики (невеликі кільця чи брязкальця). Діти стають біля кубиків. За сигналом вихователя вони розбігаються по всій кімнаті, за сигналом «Не спізнися!» біжать до кубиків.

Вказівки до проведення: спочатку діти можуть підбігати до будь-якого вільного кубика, поступово вони звикають займати своє місце. Після сигналу «Не спізнися!» вихователь біжить разом з дітьми, роблячи вигляд, що хоче взяти кубик. Якщо діти швидко займуть свої місця, вихователь має похвалити їх.

Під час гри вихователь стежить, щоб діти якнайдалі тікали від кубиків, не наштовхувалися один на одного, допомагали один одному знайти свій кубик, коли пролунає сигнал.

 

12. Сліпий Панас

Мета: привчати діяти за сигналом, орієнтуватися у просторі; бігати не наштовхуючись одне за одного. Виховувати витримку.

Хід гри:  вихователь зав’язує собі очі. Він є Панас. Діти промовляють:

Панас, Панас, лови швидше нас.

Діти тікають, а Панас їх ловить.

 

 

1. Зайчик

2. Бульбашки

3.Біжіть до прапорця

4. Сонечко і дожик

5.Фігури.

1.Зайчик

Мета гри: Розвивати у дітей уміння узгоджувати рух зі словами. Вправлятися з бігу. У підстрибуванні на двох ногах, знаходженні свого місця. Сприяти розвитку мовлення.

Опис: На одному боці майданчика відзначаються місця зайців. Кожен стає на своє місце. За сигналом вихователя «Біжіть в коло!» всі діти збираються в коло, а один із зайців, якого призначає вихователь, стає в середину. Діти з вихователем виголошують вірші та виконують рухи під текст:

Зайчик біленький сидить вушками ворушить, - діти стоять у колі,

Ось так, ось так вушками ворушить! – ворушать кистями рук, піднявши їх до голови.

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки зігріти,

Хлоп-хлоп, хлоп-хлоп, треба лапочки зігріти – плескають у долоні.

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати

Стриб-скок, стриб-скок, треба зайчику поскакати – стрибають на 2 ногах на місці.

Хтось зайчика злякав, зайчик стриб та й пострибав! – вихователь плескає в долоні, діти розбігаються по своїх домівках.

Правила:

1. Діти тікають тільки після слів « Та й пострибав!», а збираються в коло після слів «Біжіть в коло!»

Варіанти: На підлозі викласти мотузку зі зв'язаними кінцями. За сигналом зайчики перестрибують мотузку. В середину можна поставити кількох зайців.

 2.  Бульбашки

Мета гри: Розвивати у дітей уміння узгоджувати рухи зі словами, рухатися ритмічно. Вправлятися у присіданні та побудові в коло, в бігу у різних напрямках.

Опис: Діти стоять впритул по колу, взявшись за руки. Разом з вихователем вони кажуть: «Роздувайся бульбашка! Роздувайся великою! Залишайся такою, та не лопайся». Вимовляючи вірші, діти поступово розширюють коло. Коли вихователь скаже – «Бульбашка луснула», всі діти опускають руки, і хором кажуть «Хлоп!» та сідають навпочіпки. Вихователь пропонує надути новий міхур: діти встають, знову утворюють маленьке коло, гра поновлюється.

Правила:

Говорити хором «Хлоп!» та присідати навпочіпки тільки після слів «Бульбашка луснула».

Варіанти: Виконувати махові рухи руками, спочатку бульбашка маленька, потім велика – широкі махи руками. Після слів «Та не лопайся!» вихователь говорить «Полетіли бульбашки!», діти розбігаються хто куди хоче.

3. Біжіть до прапорця

Мета гри: Розвивати у дітей увагу, вміння розрізняти кольори. Вчити діяти за зоровим сигналом. Вправлятися з бігу та ходьби.

Опис: Діти отримують прапорці двох кольорів – одні червоні, інші сині. Вихователь стає з одного боку майданчика та тримає в одній руці синій, в інший червоний прапорець. Діти з синіми прапорцями гуртуються близько до синього, з червоними – близько червоного. Потім вихователь пропонує дітям погуляти. Діти ходять та бігають по майданчику. Вихователь переходить на інший бік та каже: «Раз, два, три – сюди мерщій біжи!». Він простягає руки в боки, діти біжать до вихователя та гуртуються біля прапорця відповідного кольору. Коли всі діти зберуться, він пропонує їм помахати прапорцями.

Правила:

1. Розходитися по майданчику можна тільки за словом вихователя «Йдіть гуляти!».

2. Збиратися біля вихователя можна тільки після слів «Раз, два, три – сюди мерщій біжи!».

Варіанти: Взяти замість прапорця стрічку або хустинку, потім потанцювати з ними. Ввести по 2 червоних та синіх прапорця. Вихователь може змінювати прапорці, перекладаючи їх з однієї руки в іншу. Включити додатковий сигнал «Стоп!» (всі закривають очі).

4. Сонечко та дощик

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом вихователя, знаходити своє місце на майданчику. Вправлятися з ходьби та бігу.

Опис: Діти сидять на стільцях вздовж кімнати, це їх «будинок». Вихователь дивиться у вікно і каже «Яка гарна погода, йдіть гуляти!». Діти встають і йдуть в будь-якому напрямку. «Дощ пішов, біжіть додому!» - каже вихователь. Діти біжать до стільців і займають свої місця. Вихователь промовляє «Кап – кап – кап!». Поступово дощ вщухає і вихователь каже: «Ідіть гуляти. Дощ перестав!».

Правила:

1. Діти йдуть з дому за сигналом «Йдіть гуляти!».

2. Біжать додому за сигналом «Дощ пішов!».

Варіанти: Діти спочатку займають будь-який стілець, потім тільки свій. Замість будиночка, можна влаштувати переносний навіс – ховатися від дощу. Під час прогулянки діти можуть збирати гриби та ягоди». Ходьбу можна замінити танцем.

5.Фігури


Мета гри: розвиток уваги, вміння реагувати на сигнал.

Опис: Із загального числа учасників гри вибирається ведучий. Інші гравці розбігаються по майданчику. Ведучий ходить і говорить:
«Море хвилюється - раз,
Море хвилюється - два,
Море хвилюється - три,
Всі фігури на місці замри!»
Після цих слів всі гравці зупиняються і завмирають в тій позі, в якій їх застала команда ведучого. Ведучий обходить гравців і намагається знайти того, хто поворухнеться. Цей гравець займає місце ведучого, а іншим учасникам  дається команда: «Відімри!», і гра продовжується.
Варіант гри: гравці які порухалися вибувають з гри, а гра продовжується з колишнім ведучим до тих пір, поки не залишиться 3-4 гравців.

1. Миші і кіт

2. Знайди собі пару

3. Кольорові автомобілі

4. Зайчик сірий умивається

5. Не ворушись

1.Миші і кіт

Мета: Розвивати у дітей вміння швидко діяти за сигналом, ходити, зберігаючи форму кола

Опис: Усі гравці, крім двох, стають в коло на відстані витягнутих рук та беруться за руки. В одному місці коло не замикається. Цей прохід називається воротами. Двоє граючих, знаходяться поза колом, вони зображують мишку та кішку. Мишка бігає поза колом та в колі, кішка – за нею, намагаючись зловити її. Мишка може вбігати в коло через ворота і підлазити під руки тих, хто стоїть у колі. Кішка – тільки через ворота. Діти ходять по колу і говорять: «Ходить Васька сіренький, хвіст пухнастий – біленький. Сяде, вмивається, лапкою витирається. Пісеньки співає, дім нечутно оббігає, причаїться, споглядає, на сірих мишок чекає.». Після цих слів кішка починає ловити мишку.

Правила:

Ті, хто стоїть у колі мають не пропускати кішку під зчеплені руки.

Кішка може ловити мишку за колом і в колі.

Кішка може ловити, а мишка тікати після слова «чекає».

Варіанти: Влаштувати додаткові ворота, ввести 2 мишок, збільшити кількість кішок.

2. Знайди собі пару


Мета: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом, за словом, швидко будуватися в пари. Вправлятися з бігу, з розпізнавання кольорів. Розвивати ініціативу, кмітливість.

Опис: Гравці стоять вздовж стіни. Вихователь дає кожному по одному прапорцю. За сигналом вихователя діти розбігаються по майданчику. За іншим сигналом, або за словом «Знайди собі пару!», діти, які мають прапорці однакового кольору, знаходять собі пару, кожна пара, використовуючи прапорці, робить ту чи іншу фігуру. У грі бере участь непарна кількість дітей, одна дитина має залишитися без пари. Гравці кажуть: «Гей, Іванко – не зівай, швидко пару обирай!».

Правила: Гравці стають у пари та розбігаються за сигналом (словом) вихователя.

Кожен раз гравці мають знайти пару.

Варіанти: Замість прапорців використовувати хусточки. Щоб діти не бігали парами, ввести обмежувач – вузьку доріжку, перестрибнути через струмочок.

3. Кольорові автомобілі

Мета: Розвивати у дітей увагу, вміння розрізняти кольори та діяти за зоровим сигналом. Вправлятися з бігу, ходьби.

Опис: Діти сидять вздовж стіни, вони автомобілі. Кожному дається прапорець якогось кольору. Вихователь стоїть обличчям до гравців, в центрі. В руці – 3 кольорових прапорця, з кольорами світлофора. Піднімає прапорець, діти, які мають прапорець такого ж кольору біжать по майданчику в будь-якому напрямку, на ходу вони гудуть, мов автомобіль. Коли вихователь опускає прапорець, діти зупиняються, і за сигналом «Автомобілі повертаються!» - направляються кроком до свого гаража. Потім вихователь піднімає прапорець іншого кольору, але може підняти і 2 , чи всі 3 прапорця разом, тоді всі машини виїжджають з гаража.

Правила: Виїжджати з гаражів можна тільки за сигналом вихователя, повертатися в гараж теж за сигналом.

Якщо прапорець опущено, автомобілі не рухаються.

Варіанти: Розкласти по кутах орієнтири різного кольору. На сигнал «Автомобілі виїжджають», в цей час поміняти місцями орієнтири. Запропонувати дітям згадати різні марки автомобілів.

4. Зайчик сірий умивається


Завдання: Вправляти в стрибках на двох ногах з просуванням вперед. Вчити співвідносити дії зі словами.
Опис: Всі стають в коло, вибирається зайчик, він стає в центр кола.

Діти утворюють коло кажуть: 
Зайчик сірий умивається,
Видно в гості збирається.
Вимив носик, вимив хвостик,
Вимив вухо, витер сухо.
зайчик проробляє всі рухи, відповідні тексту. Потім він стрибає на двох ногах, просуваючись (йде в гості) до кого-небудь з тих, що стоять у колі. Той стає на місце зайчика. 
Правила: згідно з текстом вірша діти виконують рухи, стрибають на двох ногах, просуваючись вперед - «направляються в гості».

 

5. Не ворушись

Мета: Вчити відчувати і розуміти один одного.

Опис: Грають у парах. Плескають у долоні один з одним під вірш. Потім не рухаються, поки хтось перший не ворухнеться (засміється).

Раз, два, три, чотири,

Ми сиділи у квартирі,

Чай пили, чашки били,

Турецькою гомоніли:

– Чабі-чалябі-чалябі-чабі-чабі.

Ми набрали в рот води

І сказали всім замри.

А хто перший ворухнеться,

Той програв в цікавій грі.

Рухливі ігри для дітей молодшого дошкільного віку (3 - 4 рік)
Рухливі ігри для дітей середнього віку (4 - 5 рік)
Дидактичні ігри
Дидактичні ігри для дітей раннього віку (2-3 роки)
001.jpg
00b.jpg
004.jpg
007.jpg
009.jpg
005.jpg
003.jpg
008.jpg
bottom of page